| AlexSamp32 a întrebat:

Mi-am cumparat niste casti pentru Galaxy A3 "neoriginale" si cand le-am bagat in telefon se aude doar intr-o casca...La cealalata nu se aude deloc.Ce sa fac?
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Arthiom a răspuns:

Poate sunt defecte, sau configuratia jack-ului nu corespunde cu mufa de la telefon. Chiar daca arata la fel, unele casti au alte conexiuni la pinii din jack(dar cand se intampla chestia asta de obicei sunetul se aude incet si infundat). Cel mai probabil acea casca e defecta, si poate sa fie ori de la bobina difuzorului, ori de la mufa, ori un cablu dezlipit. Daca ai inca factura sau bonul fiscal de la ele poate le poti returna sau schimba.

4 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Daca le-ai luat din piata evident ca sunt proaste

| AnNéVidoff a răspuns:

Sunt stricate!
Cel mai probabil ai tras tu de firul de la ele prost intr-un fel si o casca s-a dus...

| AlexSamp32 explică:

Nu pot face nimic? Nu mai am bonul

| AlexSamp32 explică:

Am uitat un detaliu! Cateodata se aude in una cateodata in alta