| anonim_4396 a întrebat:

O prietena are un Vodafone smart 4 fun si nu primeste apleuri, dar sa sune merge. Cand o sun, imi da ocupat. Ce ar putea sa aiba?
P.S. Cand baga cartela in alt telefon, merge.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi in setari / apel / mai multe setari / blocare apel / apel. La "toate apelurile primite" trebuie sa apara dezactivat. Eu ti-am explicat dupa meniul unui Samsung Galaxy Core Prime cu Android Lollipop. La tine minte ca meniul poate sa difere. Daca nu te descurci suna la relatii clienti si rezolva ei. Problema pleaca de la retea. Nu toate retelele accepta activarea acestei functii de respingere a numerelor. de accea pe un sim functioneaza, iar pe celalalt nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai ca ti-am vazut acum PS-ul. Pai atunci problema este de la telefon. In acest caz setari / apel / respingere apel. Sau daca exista o aplicatie gen blacklist, atunci verifica setarile din aplicatie.

| Arthiom a răspuns:

Poate are modul avion activat sau a pus restrictie la numarul tau.