| IonutCiobanescu a întrebat:

recent mi-am schimbat telefonul, am trecut de la iphone 5 la a20e, am abonament la digi, când am băgat cartela in a20e, n-am primit niciun mesaj de configurarea de internet, am intrat la aplicată aia setari digi, am dat ceva trimitere mesaj de configurarea a internetului, am primit mesajul, dar mi-a scris că "stimate client nu s-au găsit setari de configurare a serviciului de internet pentru modelul dvs de telefon" deși sunt altii care au a20e, a50 și tot le funcționează internetul, aici ma refer la cel de pe cartela internet, ce as putea sa fac?

1 răspuns:
| GsmStore a răspuns:

Salut.
Aici ai toti pasii pentru a configura telefonul manual :

navigati in meniu la "Setari" si activati "Date mobile" sau "Retele mobile" – denumirea difera in functie de smartphone-ul utilizat.
tot in meniul "Setari" accesati sectiunea "Partajare Internet & Retele" iar apoi accesati sectiunea de "Retele mobile"
acum mergeti "Puncte de acces" si dati clic pe "APN nou" iar la "Nume" treceti "Digi Mobil" si la "APN" treceti "internet" – exact asa cu litere mici
in ultimul pas nu trebuie decat sa dati "Salvare" la setarile facute anterior
Posesorii de cartele pre-pay Digi Mobil vor trebui sa urmeze aceeasi pasi dar la APN vor trebui sa treaca "prepaid".

Succes!