| zkobras a întrebat:

Salut tpu.Scurta intrebare.Cum stiu daca un telefon este compatibil cu reteaua digi?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Telefoanele pentru reteaua Digi trebuie sa fie de generatie "3G".
Putine telefoane cu butoane sunt "3G", majoritatea (cei vechi) functioneaza doar "2G" sau "1G".

Marea majoritate a telefoanelor "destepte" (smartphone) functioneaza "3G" si chiae "4G" si sunt compatibile Digi.

Daca cauti caracteristicile MODELului de telefon, gasesti in primele randuri din specificatii ce generatie de telefon ai.

| Rotazi a răspuns:

Daca nu este codat pe o anumita retea, poti pune in el si o cartela DIGI.
Dar, am vazut ca la DIGI au doar cartele pentru smarphone, nu "raspund" in telefoanele vechi, cu butoane.