| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi si mie cum activez 3G pe Orange Reyo? Stiu ca are 3G, 3G-ul acela sa mearga net-ul mai rapid si etc. Funda!

5 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Te duci in setari->sub rata de utilizare a datelor ai ''mai multe'', da-i acolo. Acum du-te la relele mobile iar la mod retea selecteaza GSM/WCDMA, iar apoi activezi datele. bft!

| poldea a răspuns (pentru Jipa95):

Nu am gsm/wcdma.

| Jipa95 a răspuns (pentru poldea):

Atuci selecteaza doar WCDMA.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti recomand sa verifici daca tipul conexiunii tale este setat pe automat. Poti verifica acest lucru accesand: Meniu - Setari - Mai multe retele - Retele Mobile - Mod Retea.
Daca este selectat modul automat, poti efectua setarile de internet urmand pasii de aici: http://oran.ge/12eR07Q.

Cu prietenie,
Orange Helper.

| poldea a răspuns (pentru OrangeHelper):

Pai asa era de cand l-am cumparat. Nu e nimic de modificat. E ok?