| Adrian_Nicolae_1996 a întrebat:

Timp de un an si ceva,difuzorul tabletei mele nu functiona sub nicio forma.Daca bagam castile,se auzea tot.
Astazi,din senin, a inceput sa se auda din nou(fara casti). Dupa nici 5 minute, iar "s-a stricat" si nu se mai auzea nimic decat cu casti.
Vreun sfat/idee?
Multumesc anticipat

Răspuns Apreciat de Editori
| mihai69 a răspuns:

Da, ai mufa de la căști parțial stricată. Ar trebui schimbată, dar nu cred că merită costul reparației. Mai simplu ar fi să cumperi o boxă bluetooth - acum sunt la prețuri de nimic. Asta doar dacă e musai să auzi la un difuzor ce face tableta și nu sunt suficiente doar căștile.

| Adrian_Nicolae_1996 explică:

Mufa de la casti nu are nimic... orice fel de casti functioneaza perfect.
Problema e la difuzorul tabletei care nu se aude.Nu scoate niciun sunet

| mihai69 a răspuns:

A fost o exprimare neclară: mă refeream la mufa PENTRU căști a tabletei - acolo e problema. Aceasta are în interior un minuscul comutator care taie difuzorul și trece sunetul spre căști când le înfigi în tabletă. Necazul că acel comutator la tine nu mai face la loc contactul când scoți căștile ca să meargă iar difuzorul. Din cine știe ce întâmplare, atunci când a mers din nou probabil și-a revenit. dar nu pentru mult timp.