| An3n1m a întrebat:

URGENT! Am cumparat un telefon de la eMAG care s-a stricat.
Am luat legatura cu ei si au zis ca sa descarc si sa trag la imprimanta factura si certificatul de garantie de pe contul meu de pe eMAG! Factura am reusit sa o descarc si sa o printez. Certificatul cum il descarc?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Intri în contul tău și de acolo alegi „Garanțiile mele" https://www.emag.ro/user/warranties?path=user%2Fwarranties
Dacă e garanția de la ei, ai link pentru descărcare; dacă e de la producător, trebuie să ai hârtia în cutia produsului.

| An3n1m explică (pentru mihai69):

E garantie de la producator si nu a fost in cutia produsului! Acum, cand s-a defectat, am luat legatura cu ei si au zis ca sa il descarc de pe internet dar nu am ce descarca, nu imi apare nimic, zice ca e garantie de producator si trebuia sa fie in colet! Multumesc!

| mihai69 a răspuns (pentru An3n1m):

Explică-le că e obligația lor legală să asigure service-ul în garanție a produselor vândute și că ANPC-ul ar fi foarte interesat de modul lor original de interpretare a acestei legi. Ar trebui ca argumentul acesta să-i convingă. Dacă nu, reclamă-i și sigur o să te roage ei frumos pe urmă să-ți repare produsul, nu mai alergi tu după ei!

| An3n1m explică (pentru mihai69):

Am rezolvat problema! Va multumesc!