| anonim_4396 a întrebat:

Vesnica intrebare: sa-mi iau Samsung Galaxy S3 sau Iphone 4s? De ce? Dau funda. ♥

Răspuns Câştigător
| Georgescuionut235 a răspuns:

Depinde. daca iti permiti sa platesti bani pentru fiecare joc mai tare sau vrei sa pierzi garantia din start sa-i faci jbreak ia-ti iphone 4s, daca vrei un telefon care e aproape de doua ori mai mare decat un iphone, aplicatiile le poti lua gratis de pe 4shared, poti sa il personalizezi cum vrei ia-ti s3. iphone e mai elegant. dar nu cred ca va merge prea bine pe ios8. pe iphone nu poti descarca muzica gratis ca pe s3. dar la s3 poate sa iti dea erori neasteptate la jocuri. la s3 poti pune card, ai multe functii smart, deci daca vrei sa platesti aplicatiile mai bune sau sa ii faci jbreak ia-ti iphone 4s, daca vrei aplicatii gratis, dar cu posibile erori sau buguri ia-ti s3. daca iti plac telefoanele mari, s3-ul e al tau, daca vrei un telefon cu marimea perfecta incat sa nu iti strici ochii iphone 4s e al tau. eu detin un ipad mini, un Samsung galaxy mini1, un Samsung galaxy mini 2 si peste o luna o sa imi iau un LG Nexus5. Orice Joc nou apare mai intai pe iOS si apoi pe android. Mie imi place mai mult androidul deoarece am aplicatiile gratis si nu stiu si nici nu vreau sa fac jailbreak sau root. Funda?=) Sper sa faci alegerea corecta!

9 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Comparativ cu performantele acestor telefoane, S3 matura cu Iphone pe jos.
Ai o camera mai buna, un display mult mai mare, procesorul, memoria ram trec cu mult peste Iphone. O alta facilitate in a-ti achizitiona S3, este bateria. Daca cumva nu mai esti multumit de autonomie, vrei o baterie noua, ii cumperi una, si o inlocuiesti, ceea ce pe Iphone nu se poate.

| stlucian a răspuns:

Clar S3:

4.8 inches
1.9 megapixels front camera
Quad core, 1400 MHz
1024 MB RAM

dar vezi si tu:

http://www.phonearena.com/....../6330,5257

Răspuns utilizator avertizat
| Diabolik94 a răspuns:

Categoric Iphone 4s (mult mai util ).

Răspuns utilizator avertizat
| ElGreco21600 a răspuns:

Iphone 4S. Android este un sistem ieftin, cu foarte multe bug-uri. iOS 7 (daca o sa iti faci update) este mult mai bun. Este la fel de customizabil, dar da, intr-adevar, la Iphone trebuie sa faci jailbreak pentru aplicatiile de pe black market. Dar majoritatea aplicatiilor de pe black market sunt cu virusi, deci nu cred ca vei vrea sa iei jocuri si restul de-acolo. si Iphone are un hardware mult mai bun decat Samsung Galaxy S3. Nu te lua dupa dual core vs quad core si cati Ghz are, ia-te dupa tipul de procesor. In concluzie, Iphone este mult mai bun.

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru ElGreco21600):

Ai dat un raspuns total aiurea. Adica vrei sa zici ca un telefon cu ecran mai mic, baterie mult mai mica, cu un procesor dual core si cu ram de 512 mb este mai bun decat un telefon cu ecran HD de 4.8 inchi, cu baterie de 2100 mah, ram de 1Gb, cu un procesor de 1.4 Ghz quad-core? La un telefon un procesor este egal cu zero, daca nu are un Chipset bun si un GPU de calitate, iar S3 are.

| Alex1254 a răspuns:

Iti recomand Iphone 4s.Si-a luat fratele meu si e mult mai bun decat android.

Răspuns utilizator avertizat