| Rafael_Alin_1995 a întrebat:

SALUT TPU! Vreau sa imi achizitionez un telefon. Ce ma sfatuiti sa aleg dintre iphone 6, Samsung s6 edge sau HTC m9. Vreau sa aduceti argumente, multumesc frumos. Ofer funda celui mai bun raspuns

11 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S6 Edge (128GB) deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune!

| OnuOnulică a răspuns:

Îți recomand să alegi HTC M9 pentru că e mai performant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cati bani dispui?

Se pot face alegeri mult mai bune.

| Rafael_Alin_1995 explică (pentru anonim_4396):

Maxim 2000 de ron. Consider ca e suficient pentru un telefon decent.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rafael_Alin_1995):

Lg g4 categoric.

http://www.emag.ro/......DHPSZMBBM/

Iti mai raman si bani.

Comandal repede ca e stoc limitat

| Loly a răspuns:

Iphone e naspa.Eu am avut si nu merita sa dai banii pe el.Nu poti transfera nimic, ca sa iti pui ceva de pe laptop pe telefon iti trebuie la fel, un program, se incalzeste foarte repede, bateria acum iti arata ca are 50% iar peste cateva minute se inchide ca nu mai ai baterie(desi practic tu ai), bateria se descarca foarte repede, trebuie sa mergi mereu cu incarcatorul dupa tine.Singurele avantaje ar fi camera foto si aplicatiile care merg foarte bine. HTC e ok. Samsung e mai ok. Camera foto e ok, te tine bateria, merge usor pe net, iti merg aplicatiile.Eu zic ca e cel mai ok din cele spuse de tin.

| Rafael_Alin_1995 explică (pentru Loly):

Eu am iphone de cand ma stiu, insa iphone 6 n-am avut,am zis ca au schimbat ceva la el, stiu de problema cu bateria, stiu de itunes, stiu tot ce tine de iphone. As merge spre edge, dar am o teama legata de ecranul curbat

| HaLkPiGodZZiLaMD a răspuns:

Daca ar fi sa imi iau eu unul din ele eu as alge alege galaxy s6 edge.Iti scriu in continuare avantajele(si unele minusuri ce nu le pot lasa neatinse) fiecarui telefon in fata celorlalti concurenti.
Samsung s6 edge:
Cea mai mare rezolutie(perfect pentru uitat filmuri si video)
Protectie ecran foarte buna(Gorilla Glass 4)
Ecranul indoit
3Gb RAM si 32/64 sau 128 Gb memorie interna
HTC m9:
Cea mai mare si mai durabila baterie
3Gb RAM
Iphone 6:
Cea mai buna camera
32/64 sau 128 memorie interna insa doar 1Gb RAM si e un minus mare
O baterie extrem de mica
Si de asemenea rezolutia e foaarte mica pe linga cea a concurentilor
Un sistem de operare aparte ce este protejat.
Dar totusi tu alegi de ce ai nevoie daca esti obsedat de cele mai bune foto atunci alegerea ta e Iphone insa si camerele oponentilor nu ramin cu mult in urma. Daca ai de gind sa te joci in jocuri atunci alegerea ta e Galaxy-ul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru HaLkPiGodZZiLaMD):

"Filmuri" auzi...

Vai mama ei limba romana.

Ce gaming faci tu pe un QHD cu un gpu de tot rasul? laughing)

| HaLkPiGodZZiLaMD a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai ca nu-i cel mai bun GPU insa nu e rau ce poate face pentru QHD, uitate pe Youtube.

| Andrwe a răspuns:

IPhone 6 are cele mai multe avantaje, dupa parerea mea, ca de exemplu:
Are o camera foarte buna
Are colturile rotunjite
Pare mult mai ok
Te poti da mare laughing))
Are o memorie destul de mare
Etc.
Funda?