| JockerStoica a întrebat:

Vreau să îmi cumpăr telefon și m-am gândit să îmi iau Samsung Galaxy Note 3 sau iphone 5s.
Care dintre ele face poze mai bune ( mai clare)?
Care e mai bun pentru jocuri?
Care e mai rezistent?
Voi pe care l-ați alege?
Specificați de ce.
Fundă!

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy Note 3, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune.

| crytical a răspuns:

Ba voi nici acum nu stiti ca Samsung e baza?

| adagioanonim a răspuns:

Toate se crapa indiferent ce natie de telefon e. Poti eventual sa il protejezi cu o folie tempered glass care absoarbe socurile.Eu as alege iphone 5s fara sa stau pe ganduri.Ios vs Android,nici nu se pune discutia. Iphone e mai stabil,nu are lag, nu da crash, etc.E si rezistent, e metalic, nu plastic ordinar de pe Note 3. Iar pozele....am vazut si poze si filmari facute cu note3, are fratele meu.Degeaba filmeaza 4k, sunt telefoane care filmeaza 720p si tot ies mai colorate filmarile.Nici pozele nu ies excelente cu note3, pe cand iphone...am un 4s si la camera matura cu note 3.In general note nu au fost facute pentru poze, sunt telefoane business si nu a-au axat pe poze...mai degraba s5 face poze mai bune ca note 3.La fel si la Nexus, toti se plang de "claritatea" pozelor facute cu Nexus 6.

| adagioanonim a răspuns:

Du-te frate cu Samsung ca sunt cu ani lumina inaintea lui Apple. Puteai sa zici de altii, de Htc, de Sony, dar nu Samsung.La ce sunt bune Samsung ca iti incarca telefonul cu Touch wiz al lor si merge ca o rasnita,ca stai zeci de ani sa primeasca un update la o versiune mai noua de android,ca sunt niste plastice ordinare,nu se compara cu materialele folosite de Htc si Sony, aluminiu, sticla si pe fata si pe spate, materiale premium, arata a telefon business.Care ziceti ca Samsung sunt baza inseamna ca nu a-ti avut vreun Iphone pe mana, ciuguliti specificatii... Iphone sunt cele mai stabile telefoane, orice i-ai face nu se inteapa, pe cand androindienii...iti scot peri albi cand te uiti pe youtube si deodata freeze...

| Denis_Dréw_1999 a răspuns:

Salut, eu as alege 5S-ul pentru ca este mai rezistent... Pozele, videoclipurile sunt mai clare, jocurile merg super, adevarul e ca de pe Android sa treci la Meniu Apple e mai greu pana te obișnuiești... Dar iPhone urile sunt chiar bune, iti dau un sfat, cauta unul Neverlocked(liber la cartela), fara givey pentru ca e aiurea si Riști sa se ardă giveyul si trebuie sa l repari..., samsungul este si el bun... Dar eu ti am zis părerea mea Folosindu le pe aman2 (deținute sau de la alți prieteni).
Sper ca te am ajutat! Funda?

| SapperGM a răspuns:

Eu aș alege Note 3, face poze foarte clare, jocurile merg excelent, e și rezistent, mi se pare foarte ok. Problema e că e cam mare, după părerea mea, mna, dar nu asta contează. Și iphone 5s e bun dar a avut fratele meu, l-a scăpat de două ori din mână și ecranul era tot crăpat. În general, amândouă telefoanele sunt bune.
http://geekaphone.com/compare/Apple-iPhone-5s-vs-Samsung-Galaxy-Note-3 - Ai aici un site cu specificațiile în comparație a fiecăruia :)