| uninvited66 a întrebat:

Salut TPU,

Vreau sa ma apuc de dezvoltat aplicatii pentru android, de la 0. Cunosc HTML, PHP, Photoshop (nivel mediu-avansat), acum pentru android am inceput sa invat JAVA. O singura intrebare am, forum-uri pentru asa ceva in engleza sau romana, ce imi recomandati? Am idei foarte bune de aplicatii noi care nu s-au facut pana acum.

3 răspunsuri:
| Necula_Mihaita_1988 a răspuns:

Cauta forumuri bazate doar programare si dezvoltare, dar ideile dezvoltale tu, nu le pune pe forumuri, ca ti-o altii inainte.

| uninvited66 explică (pentru Necula_Mihaita_1988):

Am tot cautat forumuri, dar nu gasesc ceva exclusiv pentru Android. Nu imi voi pune ideile pe forum-uri nu sunt sinucigas laughing. Oricum multumesc, astept pe cineva cu niste adrese concrete. Chiar vreau sa fac aplicatii interesante ce nu au fost dezvoltate in lume pana acum. Am vrut sa le dezvolt pe windows, (nivel mediu la Visual Basic), dar cine cumpara aplicatii pentru windows? laughing

| Necula_Mihaita_1988 a răspuns:

Eu pe laptop folosesc linux ubuntu si sunt foarte multumit.inainte am folosit w7 si numai vreau. In opinia mea e mult mai bun linux decat windows. Cum zic unii ca nu are apps si prg.gasesti alternative la toate si chiar mai bune.Pe windows nu se cumpara apps, foarte putin.