| CristianUrsu1994 a întrebat:

Salut tuturor! Am de 3 luni un Samsung Galaxy S5. Am vreo 3 prieteni care au si ei tot S5 si au telefonul mai performant, ma refer la software, au updaturi facut, eu am versiunea 4.4.4 si nu ma lasa sa updatez si cand dau actualizare software imi spune ca cele mai noi updateuri au fost actualizate dar eu am aceeiasi versiune de cand am luat telefonul. Am si selectat la optiuni sa ma anunte cand este vreun update pentru software si nimic. Ma puteti ajuta? Cineva care stie. Va multumesc! O seara buna va doresc!

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să ai RĂBDARE că o să-ţi apară update-ul oficial :)

Dar, update-ul se distribuie în funcţie de ţară/versiune & model/operator de telefonie mobilă :(
Deci, trebuie să ai RĂBDARE!

Vezi alte detalii la linkul oficial :
http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/FOTA/

http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/KIES/

Toate cele bune.

| MskDesign a răspuns:

Eu cred ca ar fi mai bine sa lasi smartphone-ul cu sistemul operativ pentru care a fost creat.Configuratia hardware va ajunge sa nu mai faca fata cu update-urile pe care le tot scot marile marci de dispozitive pe piata.

| Zaygon a răspuns:

S-ar putea sa fie blocat telefonul de retailer. Am un prieten care a avut un S3 cumparat de la Orange la abonament si ii era blocat updateul la soft ca sa te faca sa trimiti telefonul la ei in service.
De unde l-ai cumparat?

| George1499 a răspuns:

Ei au update ul luat de pe internet(iti sugerez sa nu faci asta pentru ca au multe bug uri, asteapta pana apare si nici pentru note 4 sau alpha nu este update deocamdata)sau poate au un alt model fata de al tau