| k3nzorr a întrebat:

Salut tuturor, am o problema cu photoshop-ul. Creez un layer, il editez etc... iar dupa ce pun text si vreau sa ii schimb culoarea, orice culoare i-as pune, textul ramane tot gri... se poate modifica doar in negru si alb, restul culorilor nu merg straight face Imi puteti spune ce pot face ca sa rezolv problema? Mentionez ca am reinstalat ps, mi-a mers un timp (5 min maxim) apoi iar nu mi-a mai mers.

Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Nu stiu ce faci tu dar e foarte usor de schimbat culoarea happy Selectezi textul cu "Horizontal Type Tool" (T) si pe urma schimbi culoarea ori sus unde ai "Set the text color" ori de la "Set foreground color".

| x312538 a răspuns (pentru Dismally):

Hop si eu, poate degeaba, dupa un an. Am instalat si eu, recent, Photoshopul si am fix problema lui k3nzorr: nu merge colorarea textului, desi, dupa domnul Dismally, e foarte simplu de facut. Multumesc pentru eventual ajutor.

| Dismally a răspuns (pentru x312538):

Incearca asa:
1. selectezi textul
2. click sus la "Window" iar din optiunile care iti apar selectezi "Character"
3. acum ar trebui sa iti apara o fereastra noua cu diverse setari pentru text, aici ai si "Color" - modifici culoarea si se va schimba culoarea textului.
Este important sa selectezi textul inainte, altfel nu se schimba culoarea.

| x312538 a răspuns:

Am uitat sa precizez, este vorba de CS2.