| cosmin123456789123456789 a întrebat:

Salut,va pun o intrebare cam ciudata:nu vi se pare ca smartphone-urile de la Allview au o baterie cam proasta,adica rezista cam putin,spre exemplu, p6 rezista in modul stand by 260 de ore, p5 mini rezista 240 de ore, p3 rezista 300 de ore.Sunt smartphone-uri mult mai slabe ca toate acestea care rezista mult mai mult,de exemplu:Samsung galaxy pocket,Nokia 500, Samsung galaxy mini care rezista mult mai mult adica peste 400-500 de ore.Ma gandesc ca la un Allview daca stai cam 3 ore pe net se duce toata bateria si trenbuie sa il incarci in fiecare zi sau chiar mai des.astept parerile voastre!

2 răspunsuri:
| oldschoolrom a răspuns:

Salut, eu am P5 Alldro nu Mini daca incepi sa lucrezi pe el de cand bateria e plina rezista pe internet intre 2-3 ore depinde ce faci pe el.Eu jucandu-ma ma tine intre 1h-2h, dar ma joc cele cu fructe etc. adica nu cele care necesita mai multe si se consuma mai repede.Pentru pretul lui eu cred ca este cel mai ieftin la calitati/pret.

| ArekkusuKage a răspuns:

Bine sincer acum serios nu comparam Samsung si Nokia cu alliew deci sincer normal ca sunt mai proaste la materialele pe care le folosesc si la pretul telefonului ce te asteptai sa reziste cat rezista la s1 sau galaxy mini? sincer... alliew nu sunt asa stralucite :d eu tot erg pe SAMSUNG big grin THE BEST