| MaxKiller911 a întrebat:

voi ce ati alege dintre Apple iphone 5, Nokia lumia 920, HTC one x+, Asus padfone 2 si Samsung galaxy note 2?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nokia Lumia.

13 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Samsung Galaxy Note 2

| Xtadelo a răspuns:

Iphone 5.

| supermamici a răspuns:

Asus Padfone 2 pentru ca vei beneficia si de o tableta cu ecran de 10 inch, iar conectat la tableta telefonul poate sta in standby cel putin 2 saptamani! Plus ca iti dubleaza timpul de convorbire. http://timez.ro/asus-padfone-2-smartphone-tableta/

| AlexElektro1987 a răspuns:

Htc one x+ e cel mai bun telefon din toate astea mai ales ca are procesor de 1.7 Ghz si 2gb ram si ecran de 4.7 inch si filmare full hd! Este un telefon super-bun! Il recomand! P.S. Si eu am HTC si e super bun!

| iubescbulldogii a răspuns:

Salut. Eu as alege Iphone 5 deoarece firma Apple este cea mai buna din lume.

| tdy a răspuns:

Uite aici Nokia luminia e bun pentru ca are 4 G dar iphon 5 are mai multe retele de 4 G deci are avantaj note doi ii un telefon foarte bine facut si puternic in tot si are si el retele 4G deci cel mai bun este iphon si note 2
HTC one ii firma destul de buna dar nu se compara cu Samsung sau iphon nici vorba Asis padfone nu-i nu stiu ce dar aste sunt si rezistente daca le pui o husa buna cu magnet sa u altceva
Asta iti recomand si eu

| BambiSd a răspuns:

Iphone 5.

| Tzutzy09 a răspuns:

Salut,eu sincer as alege iphone-ul deoarece are un design foarte atragator si am probat unul la 1 vecin, sincer pe internet merge mai repede ca un calculatorhappy.SI nu numai merge impecabilthinking

| kalisscoca a răspuns:

Apple iphone 5 are touch-ul mai bun si ecranul mai mare in rest...aa este mai scump HTC one X+ Cel mai bine cotat telefon Android de la HTC a fost îmbunătăţit cu un uimitor procesor quad-core de 1, 7 GHz. Acesta oferă un răspuns fără compromisuri la multiplele solicitări din partea voastră, începând cu un spaţiu intern de stocare dublat: 64 GO. Acumulatorul are cea mai lungă durată de viaţă de până acum, cu performanţe şi timp de vorbire extinse*.
Nokia lumia 920 "Nokia Lumia 920, cel mai inovator telefon din lume", a declarat in cadrul evenimentului de prezentare Jo Harlow de la Nokia. Telefonul are, cu siguranta, specificatii generoase. Intai de toate, el are incarcare Wireless, deci nu se conecteaza la alimentator pentru a primi curent electric, ci se aseaza deasupra acestuia si se incarca prin inductie.Lumia 920 echipat cu Windows Phone 8, un procesor Snapdragon S4 dual-core la 1, 5 GHz, ecran de 4, 5 inch cu 336 ppi, 16 GB memorie interna si o camera PureView de 8.7MP, camera care impresioneaza.

Aceasta are lentile Carl Zeiss cu o stabilizare optica mai buna decat la SLR-uri, potrivit finlandezilor. Telefonul care face poze si video mai bine decat orice competitor de pe piata, sustine Nokia, care pentru a demonstra acest lucru, in cadrul prezentarii au fost puse una langa alta aceleasi cadre facute cu un Lumia 920 si cu un Samsung Galaxy S III.

Smartphone-ul are tehnologia "floating lens", care e mai buna decat stabilizarea optica de la mai multe multe dintre SLR-uri, sustine compania. Asta inseamna imagini mai clare si mai luminoase fara blitz. Pentru amatorii de fotografii exista o paleta larga de efecte, inclusiv sepia.

Revenind la ecran, acesta are tehnologia PureMotion HD+, ceea ce inseamna o rezolutie mai buna, dar si o ajustare a luminozitatii si a culorilor in functie de lumina solara. "Am vrut sa oferim cea mai buna experienta de vizualizare de pe toate display-uruile smartphone-urilor", a declarat in cadrul evenimentul Jo Harlow de la Nokia.

Telefonul va fi pe piata in ultimele 3 luni ale acestui an, dar pretul nu a fost confirmat insa.
Assus padfone 2 bunicel dar mai mult pentru iubitorii de tehonologie moderna.
Samsung Galaxy note 2 e O.K.

| Rosu_Bettina_1984 a răspuns:

Indubitabil iPhone 5

| Light_Denys_1986 a răspuns:

Cred ca te-ai grabit cu funda, ca mai bine ai lua Htc One x + ( 1, 7ghz quad-core, 2gb ram ), sau Samsung galaxy note 2 ( 1, 6ghz quad-core, 2 gb ram ).

| pinguinblond a răspuns:

Iti recomant HTC, deoarece am si eu si imi place cum functioneaza si arata. mi-am dorit un Samsung Galaxy Note2 dar mi s-a spus ca nu se mai fabrica deoarece are niste defectiuni. funda?

| alegra90 a răspuns:

Crede-ma cel mai bun este Samsung galaxy note 2 deoarece tatal meu are iphone 5 si ii merge un pic cam lent, iar celelalte lasa de dorit