| KKTGRS a întrebat:

Voi ce ati alege intre iphone 7 plus 128 gb si Samsung galaxy s8? Ma intereseaza in principal rezistenta,puterea de procesare,viteza si "statutul".Vreau un telefon de Craciun,si nu stiu care dintre ele e mai "future proof",eu am grija de telefoane,deci daca nu se strica, n-o sa-l schimb. Iphone-ul va fi vreo 3000 lei cand va aparea iphone 8, cam ca s8, un pic mai scump chiar.

4 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Din cate stiu eu in testele alea de performanta, S8-ul a iesit putin mai bine decat iphone-ul 7 dar cel mai probabil o sa le folosesti pentru FB/ jocuri/ Instagram deci alege telefonul care ti-l place.

In alta ordine de idei, nici un telefon nu e "future proof" in 2 ani va fi vechi.

| Vvistula a răspuns:

La rezistenta sunt asemanatoare, sunt mari si acoperite de sticla, se sparg rapaid. Putere de procesare? Serios, Iti dai seama ca daca ai unul din telefoanele astea functioneaza orice pe ele si nu o sa ai lag sau alte lucruri de acest gen. Ca statut cred ca iph 7 are un impact mai mare dar nu cu mult, pana la urma sa ai un S8 nu e ceva des intalnit (inca). Diferenta este ca pe iphone nu poti descarca ce vrei tu de pe internet, gen fisiere, melodii. Pe Android poti. Eu as lua un Note 8, este o parere personala.

| AssoX a răspuns:

Eu zic sa alegi Iphone, este adevarat ca Androidul promite mai multe din punct de vedere al procesorului si etc, dar tot ce are el este inutil.Un exemplu ar fi s iph5 care si la momentul actual functioneaza pe el orice aplicatie si tot ce vrei....eu prefer Iphone

| VSC10 a răspuns:

As alege S8 cu siguranta. Arata bine, este rezistent si arata foarte bine.