| Fiţec_Vasy_1998 a întrebat:

Salut,
Vreau sa cumpar un iphone 5s, dar are cont icould si el nu il stie, d eci nu il poate aprinde, pot sa scap de el?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Telefonul il poate debloca doar proprietarul lui, ceea ce in cazul tau nu se poate, asta insmnand ca telefonul este furat. De ICloud se poate scapa la un service sepcializat in schimbul sumei de 500 lei, dar iti spun sincer ca nu se merita! happy

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poti sa scapi de el, si nu mai cumpara lucruri furate

| KodrutZ a răspuns:

Deci e furat. Ai face bine sa raportezi frumos la politie treba asta. Nu de alta, dar intr-o buna zi s-ar putea sa iti fure si tie careva telefonul... si cea mai buna solutie impotriva hotilor e sa nu cumperi bunuri furate.

| Fiţec_Vasy_1998 explică (pentru KodrutZ):

Nu-l cumpar, stai linistit!

| KodrutZ a răspuns (pentru Fiţec_Vasy_1998):

Foarte bine. Ar fi o idee sa il torni si pe respectivul care il vinde la politie. Sa se invete minte un pic.

| miTzuliK93 a răspuns:

Nu. Practic, o sa-l poti folosi doar ca sa suni la 112, nimic mai mult. Nu-l cumpara.