| Andreiu68 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un iphone 5s dar nu stiu nimic despre iphon-uri.Stiu ca nu trebuie sa aiba cont i-cloud si sa fie neverlook atat. Spuneti-mi mai multe informatii despre iphone.De ce nu trebuie cont i-cloud? Dau funda celui care imi spune multe informatii

2 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Iphone - telefon pentru un om mediocru, daca nu ai pe el Cydia si nu il customizezi. iCloud poate sa aiba daca e nou nout.

| CosminComan75 a răspuns:

Salut... de ceva timp ma ocup cu diferite schimburi de telefoane. Am inceput sa invat cum sta treaba cu un iphone cumparat SH. Am sa-ti spun eu tot ce verific la el cand il iau... In primul si primul rand trebuie sa verifici daca are cont de icloud configurat. Verifici sa fie neverlocked (incerci o alta cartela decat ce are vanzatorul in telefon si vezi daca iti cere cod de deblocare retea). Verifica si comutatorul din stanga de deasupra butoanelor de volum daca functioneaza. Verifica microfonu, difuzorul si wireless-ul. Daca are cont de icloud configurat se poate ca sa ajungi tu acasa cu telefonul si vanzatorul sa-ti blocheze telefonul si nu mai ai ce sa faci cu el pe urma. Si verifica sa arate destul de bine daca vrei sa-l dai mai departe. Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?