| Powerel a întrebat:

Salut, vreau sa imi cumpar un telefon de pe vodafone.ro (acolo este cel mai ieftin). Daca il cumpar fara abonament, o sa il pot folosi si in alte retele? De exemplu, Orange?

Răspuns Câştigător
| LucyndaBianca a răspuns:

Da, cel mai probabil vei putea. Cei de la Vodafone nu prea codeaza telefoanele astfel pot fi folosite si in alte retele.
Daca e codat cel mult 50 de lei costa decodatul la gsm, reparatii telefoane.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti folosi telefonul de la Vodafone in alte retele decat daca mai dai 50-100 de lei sa ti-l decodeze.Astfel vei putea baga in telefon si alte cartele SIM din alte retele.

| Aduducesei_Diana_1996 a răspuns:

Da, cu siguranță.

| Aduducesei_Diana_1996 a răspuns:

Da,cu siguranță!