| DarrelL1999 a întrebat:

Vreau sa ma mut de la telekom la Orange sau la Vodafone.
Problema este ca eu nu stiu care este mai bun la internet, pret si minute.
Ma intereseaza mult net, minute bune, nu am nevoie de mai mult de 2000 minute pe alte retele... si restul ala international 200 min sau cat o fi.
Ma intereseaza bineinteles, sa nu fie nici prea scumpe acele extraoptiuni.
Am auzit ca Vodafone este foarte scump si viteza de download este mai mica si Orange are viteza mai buna de download, este mai bun la pret si poti prinde semnal cu el sa zicem pe un munte sau... undeva la inaltime cand pe Vodafone nu poti.
Eu de ex incarc cu 6 euro telefonul, imi ajung minutele pe telekom dar nu am semnal deloc la net si nu am decat 1G. Am telefon 4G dar... reteaua nu ma ajuta. Eu nu am semnal deloc la internet iar un prieten are Orange si are foarte bun semnal si are si extraoptiuni bune. Am inteles ca pana la sfarsitul anului 2016 este acea aniversare x10 internet mobil.
Va rog, care stiti... un raspuns scurt si de cewinking Mersi mult.

3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Nu cred ca se va prinde semnalele de internet la munte!

| mont a răspuns:

Atat la Orange cat si la Vodafone ce vrei tu costa cam 6-7 euro/luna. Dar la Vodafone mai ai avantajul si a optiunii gratuite vorbesti, net primesti + alte promotii. Insa cea mai buna acoperire 4G o ai la Orange.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orange are acoperire 4G superba.cel putin la nivelul marii este foarte ok.Si la inaltime exceleaza. O fi Vodafone un pic mai ieftin sau cu nu stiu ce extraoptiuni dar aseara cand a plouat, eu aveam semnal, ceea ce nepoata pe Vodafone se uita la pereti.