| Georgemy2 a întrebat:

Salut, vreau sa-mi iau un telefon in rate de la eMAG si nu stiu daca am nevoie sa ma prezint cu un parinte (am 15 ani). Daca am buletinul la mine mai este nevoie de un parinte?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca trebuie sa cumpere un parinte, cine iti face tie rate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! Pentru ca tu trebuie sa dai o dovada ca ai de unde sa platesti ratele.Asta e asigurarea lor.Ai de unde plati ratele.adica esti angajata cu carte de munca sa poti plati ratele? Raspunsul este nu, deci trebuie sa mearga mama sau tata si fac ei ratele pe numele lor, cu semnatura lor. Altfel nu se poate.

| Bobby711 a răspuns:

Poti sa il iei in rate numai cu cardul de credit cetelem am vazut ca e cel mai folosit unele produse nu pot fi date in rate. Tu nu ai card de credit deci doar parintii tai pot sa plateasca pentru el si asta daca au un card specificat acolo

| catablondu a răspuns:

Salut, da e nevoie de un parinte, pentru ca trebuie o dovada de venit si de semnatura unui adult pentru rate.

| Voro a răspuns:

Normal ca ai nevoie de un parinte sa mearga cu tine. Nu ai nici-o dovada ca poti platii acele rate fiindca nu esti pe salariu.