| Rafael_Gaby_1996 a întrebat:

Salut, vreau sa-mi iau un telefon, un iphone si vreau sa-l iau in rate de la altex. Vreau sa stiu cum sa plateste, daca trebuie sa lucrez sau cum fac plata. Astept un raspuns, dau funda.

Răspuns Câştigător
| Just4Joker075 a răspuns:

Sall, iti trebuie card de cumparaturi si cu el te duci in magazin la Altex si iti i-ei telefonul in rate iar de platit vei plati incepand cu luna urmatoare, poti sa il iei in cate rate vrei acum depinde si de banca cu care ai contract. bafta. daca vrei sa mai sti ceva lasa-mi mesaj privat, bafta, funda?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru a putea cumpăra în rate ( nu doar din Altex, ci din orice magazin ) TREBUIE să ai servici/venituri stabile ( salar )!

"Ce varsta trebuie sa am sa pot lua in rate produse din magazine ca Altex?

Creditele in magazin sunt credite oferite de institutiile de credit pentru achizitia de produse electronice si electrocasnice direct din magazine.

Documentatia necesara pentru accesarea unui credit in rate este minima: actul de identitate, adeverinta de venit/fluturas salariu pentru salariati, cupon pensie in original pentru pensionari, documentatie specifica PFA, fisa fiscala. Creditul este acordat in aproximativ 2 ore.

Varsta minima variaza in functie de institutia de credit. Spre exemplu, BRD Finance IFN solicita o varsta minima de 18 ani, pe cand EFG Retail Services acorda acest tip de credit persoanelor de peste 23 de ani." - SURSA :
http://www.efin.ro/......altex.html

Vezi alte detalii şi la linkul :
http://www.altex.ro/solutii-de-finantare/

Toate cele bune!

| OnuOnulică a răspuns:

Trebuie să ai 18 ani. Plătești o dată la săptămână sau la luna depinde cum e scris în contract.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Boss, o sa plătești la ele de o sa îți vina acru.

| IonutzMariusz a răspuns:

Nimeni în lumea asta nu îți va accepta un credit, rată în baza unui act doveditor precum că solicitantul are loc de muncă (adeverința fiscală sau talon de pensie) apoi prin bancă se plătesc ratele dar cum zicea un utilizator mai jos suma totală va fi uriașă dacă produsul costă 2000 lei la sfârșit când vei trage linie vei realiza că ai plătit 3500 lei sau chiar 4000 lei