| x2gk9r a întrebat:

Salut… vreau un sfat urgent
Mi-am pus tel la incarcat la ora 9:30 cu 25% si l-am lasat sa se incarce si am adormit si l-am scos la 11:28 cu 100% oare ia afectat cumva bateria? repet am iphone 12

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

L-ai terminat.
poti sa ii schimbi bateria deja.
data viitoare pune ceasul sa sune.

| doctorandus a răspuns:

Să-ți spun un "secret": să ții bateria 100% e stresant pentru ea, dar... e mult mai puțin stresant decât a o descărca și încărca tot timpul.

| Simpatic a răspuns:

Nu i-a afectat bateria cu nimic. telefoanele smart stiu cand sa opreasca incarcarea, atunci cand telefonul a atins 100% pe baterie!