| Live4Ride a întrebat:

Salutare. Am un note 4 si nu am mai folosit husa de 4 luni. Este husa originala cu ecran. Problema este ca nu mai o recunoaste. Cand inchid husa nu se mai inchide tel și cand suna nu mai pot raspunde de pe ecranul husei. Nu gasesc nici o setare pt asta. Aveti idee ce are si cum pot rezolva? Mulțumesc

1 răspuns:
| sweetys a răspuns:

S.a demagnetizat husa. Undeva husa are un magnetel mic care atunci cand se apropie de ecranul telefonului acesta trece pe modul husa( sper ca intelegi ce vreau sa spun). Nu stiu cum se poate rezolva problema, cauta un tutorial.