| Leonardoo10 a întrebat:

Salutare!
De curand mi-am pierdut cartela de telefon ORANGE si vreau sa cumpar alta.Stiu numarul de pe cartela pierduta.
E posibil sa am acelasi numar de telefon pe cartela care vreau sa mi-o cumpar si sa am toate numerele de pe cartela pierduta?
Funda la primul raspuns serios!

Răspuns Câştigător
| Leatherleader a răspuns:

Da. Mergi la un magazin Orange, le spui celor de acolo care-i treaba, le dai numarul, iar acestia iti vor da alt SIM gratis pe loc cu toate minutele, sms-urile si creditul pe care il aveai in momentul cand ai pierdut-o. (Asa a facut un prieten de-al meu, numai ca lui i se magnetizase SIM-ul).

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Poti merge la un Shop si acolo poti solicita inlocuirea cartelei SIM pierdute.

Vei pastra acelasi numar de telefon, insa contactele vechiului SIM nu se vor putea recupera. Pentru a evita astfel de situatii, le poti salva in prealabil intr-un alt mediu de stocare.

O zi buna,
Orange Helper

| singuraticul90 a răspuns:

Da, poti sa ai acelasi numar, te duci la Orange si le spui, dar contactele se pierd