| Porcozaur a întrebat:

Deci, azi mi-am pus la telefon blocare ecranului cu model.In seara asta, cand am vrut sa schimb inapoi in glisare mi-a spus ca "Dezactivata de administrator, de politica de criptare sau de stocarea acreditarilor". Cum sa fac il pot debloca iar cu "glisare"?
P.S. Am un Sony Xperia Z cu android 5.0.2 daca ajuta la ceva!
Multumesc!

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset".

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Toate cele bune!