| AlexRoKilla a întrebat:

Salutare!
Dilema mea e urmatoarea:
Cand activez conexiunea de date imi apar notificari cum ca am de facut update-uri la aplicatii.
Cand inchid conexiunea de date si activez wifi-ul nu mai primesc nici un update, NIMIC...
De ce?! tot trebuie sa activez datele ca sa imi fac update la aplicatii straight face
Samsung Galaxy S3 i9300.

Răspuns Câştigător
| ZeXcKEReS a răspuns:

Cand ai conexiunea de date primesti notificare pentru a te anunta ca sunt update disponibile iar cand activezi wifi nu mai primesti pentru ca telefonul le instaleaza automa poti schimba asta intrand in google play si dai la setari.

1 răspuns:
| Dante_Dante_1905 a răspuns:

Magazin play face legatura cu telefonul tau prin wireless, (wifi sau nu) in momentul in care activezi wifi-ul ii dai semnal sa poata drimite date despre aplicatile tale telefonului tau date gen: Ai o aplicatie de updatat (Gen sa zicem google maps) Asta se dezactiveaza usor, te duci in google play-> setari si ii spui sa nu te mai anunte sau sa le updateze singur