| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,forumistilor. Va rog, daca ma puteti ajuta asupra unei probleme. Detin un telefon HTC HD mini si intampin dificultati in a putea gasi un acumulator(baterie)pentru modelul meu de telefon. La magazinele Orange si Cosmote nu am gasit. Iar online am gasit asa: la un magazin scria ca e originala si costa120 lei,si scria pe ea"made in China", la alt magazin era 57 de lei, dar nu stiu daca e originala sau nu. Iar pe Emag nu exista acest produs.Va rog,mi-ati putea recomanda un magazin serios care vinde produse originale,in cazul meu, un acumulator pentru HTC HD mini?

1 răspuns:
| CorinaD a răspuns:

Produsele sunt marcate cu Made in China chiar daca sunt originale sau nu,si iti zic si de ce. In China mana de lucru este foarte ieftina deci producatorii reduc cheltuielile la jumatate, poate chiar mai mult, pe cand daca s-ar face in USA sau oriunde altundeva, costurile ar fi uriase si nu ar renta. pentru inceput te-as sfatui sa il iei pe cel "original" dar daca nu esti convinsa, si cel ieftin te poate ajuta cu siguranta