| Manuel86 a întrebat:

Salutare.
Stie cineve daca telefoanele iphone tin mai putin incarcate decat telefoanelor cu android sau este numai un mit?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu asta conteaza si calitatea bateriei

| doctorandus a răspuns:

IPhone-urile au un istoric problematic: modele care se indoiesc cand stau in buzunarul de la spate, etc.

Dar multe Android-uri ieftine nu sunt nici ele mai breze. De exemplu, la unele modele de Samsung lua foc bateria. Sau se sparg foarte usor.

Eu unul cumpar numai Nokia, deoarece poti sa dai cu ele de pereti si nu patesc nimic. Modelele foarte durabile de Nokia au un pret de la 2 la 10 ori mai ieftin decat mobilele foarte durabile de pe conrad.de

| relian a răspuns:

Tin cam la fel, poate ceva mai binel asta pentru ca Apple baga tot felul de apps, sau face softul in asa fel incit sa poata economisi cit se poate bateria, sa consume cit mai putin.
Asta pentru ca ei fac atit telefonul cit si softul e mai usor si mult mai stabil decat alte telefoane.

Bine nu te gindi acum ca e diferenta f mare, nici restul nu stau si se uita, toti au acces la tehnologie, asa ca o sa cauti ceva, dar o sa lipseasca altceva si-o tot asa.

Eu is de parere ca iphone este un telefon mai complet decat altele, asa mai din toate pctele de vedere.

Uite o chestie, nu stiu cit de adevarat este, tot cineva pe aici a spus, iphone 14 de exemplu cand te apeleaza cineva telewfonul poate suna f incet, asta daca cumva tu ai telefonul in fata laughing chestia asta banui eu, ar fi tot pentru a econimisi bateria.

Telefonul are camera, cand apelul vine, camera vede daca omu este linga sau in gata telefonului si urca sau scaxde volumul apelului, in felul asta bateria nu mai consuma asa mult curent cand suna careva.

Poate mai sunt si alte chestii, ce multi nu le stim.Eu folosesc iphone, de nu mai stiu de la modelul 4 si de atunci nu mai is curios de alte branduri.
Referitor la indoitul iphonului ce spun unia, sincer la mine nu sa indoit niciodata nimic laughing nu stiu cum se intampla la altii, vad unia mereu au probleme, sigur aia cine stie in ce conditii folosesc acel telefon.
Sau daca tii telefonul in buzunarul de la spate, te asezi pe ceva stiu si eu juma de telefon sa stea pe ceva dur si te asezi ca closca aia peste el, normal cal poti indoi laughing
Cind te asezi nu stai pe telefoane, sa fim realisti. DSar asa is unia, fac reclama rea la ce nu au ei laughing sa moara si capra vecinului.

Cum am spus eu de la iphone 4 si pana la 6s nu am avut niciodata nici o problema, apoi am trecut la asta 14 Pro, care e super frumos si super bun.are rama din inox, adica scula din inox, era o vorba prin RO, am scula de inox laughing
Il tinm in buzunar la spate, uneori m, a asez cu el in nbuzunar, deci stau peste el, dar nu pe suprafete dure.

Cam asta e, nu-s jucatior de jocuri, nu vorbesc intruna la telefon, ma tine bateria cu zilele laughing pe net stau pe computer, la telefon doara vorbesc, un mesaj ceva, evaentual daca nu-s acasa sa zic caut ceva pe net, la mine pentru asa ceva este telefonul.

| anonimg a răspuns:

Acumulatoarele de la iPhone au capacitate mai mică; și nu știu de ce le fac așa.
Se pare că cei de la iPhone au în vedere doar calitatea, nu și longevitatea acumulatoarelor.
Se pare că și calitatea necesită o energie mai mare.

| Florian80 a răspuns:

Tin extrem.de putin