| Killer200 a întrebat:

Salutare, tocmai m-a sunat un numar pe care nu-l cunosc. Incepe cu 7 809 si are 11 numere. Imi poate spune cineva din ce tara este?

Răspuns Câştigător
| Сверхъестественное a răspuns:

Daca se incepe cu +78... inseamna ca nmarul este din Russia.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.travelnotes.ro/......nationale/ v

Vezi daca gasesti prefixul. Canada nu are cum. Trebuie sa apara prefix cu +1. La fel si statele unite : +1. Cred ca cineva face misto de tine. Te suna de pe internet cred. Odata am patit sa ma suna numar de gen 123456789. Raspundeam si inchidea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.allareacodes.com/780 sa fie numar de canada? Normal ar trebui sa apare si prefixul de tara. Daca nu cumva suna prin satelit.

| PogChamp a răspuns:

E prefix de Canada