| AimeZ a întrebat:

Am nevoie disperata de ajutorul vostru.
Aveam parola pe telefon, mama mi-a incercat parola de mai multe ori, iar acum imi apare ceva cu nume de utilizator (e-mail) si parola de la Google. Ei bine, le-am bagat absolut corect insa imi scrie ca sunt incorecte
Iar cand le bag pe pc imi merg.
Va rog din inima ajutati-ma, dar nu vreau sa-mi pierd contactele si pozele... va rog.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din PĂCATE, probabil că telefonul a fost "activat" cu alt cont Google şi NU mai ai ce face decât "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset"!

Dar, în acest caz, vei PIERDE contactele si pozele sad

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Toate cele bune.

| Hategan_Raul_1997 a răspuns:

Daca ai pozele pe cardul de memorie si numere le partela trebuie sa le scoti, dupa trebuie sa opresti telefonul si sa tii apasat pe butonul cu care blochezi telefonul si pe butonul de volum +, trebuie sa ti apasat pe ele cand pana cand se aprinde telefonul, o sa iti intre in system recovery, de acolo selectezi optiunea cu butoanele de volum, selectezi " factory reset " o sa iti reseteze telefonul dar cel putin nu o sa iti mai ceara parola, succes

| Junior_Marian_1996 a răspuns:

Trebuie sa-l reformatezi.
Inchide telefonul si tine apasat volum up, butonul acasa si butonul de pornire.
Dupa aceea mai trebuie sa faci niste lucruri. Cauta pe net.