| Roman_Mihai_Alexandru_1995 a întrebat:

Salutare TPU, am si eu o dilema cu serviciul Infocost de la abonamentul cosmote. Nu vrea sa-mi arate minutele etc spunandu-mi ca extraoptiunea a fost dezactivata. Nu am dezactivat nimic, factura am platit-o. Ce sa fac imi zice Informativa dupa 08-SEP-14 Ce inseamna? Va rog foarte mult sa ma ajutati. Multumesc :*

1 răspuns:
| Caro34 a răspuns:

Suna la 1234, Serviciul cu clientii, si spune-le problema; ei sigur stiu cum sa te ajute. Numai bine!