| alexxi a întrebat:

Samsung Galaxy Note II sau Iphone 4S? De ce?

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Samsung Galaxy Note II
De ce?
-display mai mare - 5.55 inches
-rezolutie mai mare - 720 x 1280 pixels
-bateria mai rezistenta
-procesor mai puternic Quad core, 1600 MHz, ARM fata de iPhone care are Dual core, 800 MHz, ARM
-memorie ram mai multa - 2048 MB RAM (Dual-channel) fata de iPhone care are 512 MB RAM
-memorie expandabila pana la 64 GB (iPhone nu are)
-camera frontala de 1.9 megapixels si la iPhone este de 0.3 megapixels
Astea sunt motivele in favoarea Samsung Galaxy Note II.
Bafta!

| Maryan_Voicu_1993 a răspuns:

Note 2

Răspuns utilizator avertizat
| P4u1 a răspuns:

Samung Galaxy Note 2 are sistemul de operare Android, cu Android poti sa iti persolnalizezi telefonul cum vrei, Note 2 e facut dintr-un material de plastic si are camera de 8 mp.

Iphone 4s are sistemul de operare IOS.De curand detin un iphone 4s si se comporta foarte bine, am IOS6 si da-mi voie sa-ti spun ca am si un S3 si 4s-ul meu nici nu se compara cu s3-ul.

Iphone 4s e cu mult mai performant si mai puternic, are un procesor foarte bun in comparatie cu s3 si note 2. Paginile de web se incarca mult mai bine pe 4s si are un design elegant si foarte si display foarte tactil.

Iphone 4 si 4s sunt singurele smartphone care beneficiaza de HD Retina. Cu HD Retina pozele se vad foarte clar, mai clare decat pe orice alt telefon. Iphone-ul a revolutionat lumea. Si nu spun asta pentru ca sunt fan Apple ci pentru ca am avut ocazia sa am si alte produse de la SAMSUNG etc. Depinde dupa gusturile fiecaruia!