| 2EXA a întrebat:

Samsung Galaxy S10+ / S20 sau Iphone X / XS /11?
Am gasit pe site-ul flip.ro si ma gandesc sa iau doar "ca nou" si nu altceva, chiar daca sunt la mana a doua.

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

S20 daca chiar vrei sa iei din cele prezentate. Este Samsung big grin Cu putina optimizare din partea ta, referitor la trecerea anumitor aplicatii la inactivitate, pentru a nu consuma date degeaba in fundal, o sa fie cam tot ce ai nevoie de la un telefon + si ce nu ai nevoie laughing

Deci pe Samsung merg.

Bafta si zi faina!

| Frank51 a răspuns:

S20 merita pentru ca are ecran 120Hz, celelalte variante nu le-as lua.

| RoCkKiD a răspuns:

Depinde ce iti place si cu ce platforma te simti mai ok, pentru ca mine de exemplu ar fi greu sa trec pe Iphone din simplul motiv ca nu stiu sa folosesc IOS si nici nu ma pasioneaza designul.

Depinde de buget dar daca iti iei un dispozitiv second hand si esti ok cu IOS as recomanda cu tarie Iphone. Realitatea e ca sunt mai calitative si sunt singurii care iti dau updateuri de soft pentru 5 ani. Pe Android primesti cam 2 la Samsung (au inceput sa dea 3 ani de la note 20) sau 3 ani la unele companii gen Xiaomi, dar eu am o problema politica cu firmele chinezesti.

Daca iti iei un S10 acum, o sa mai primesti doar un update anul asta (daca se intampla sa iasa). Daca e sa mergi pe Samsung, S20 ar fi singura varianta.

Răspuns utilizator avertizat