| spaimaspaima a întrebat:

Samsung galaxy s4 sau LG G2. DE CE?

15 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

S4 indiscutabil, ca si performanta, desig, fiabilitate, durablitate.

| Maariiaa a răspuns:

Buna,
Samsung galaxy S4 este fara discutie mult mai bun, din orice punct de vedere, daca vrei sa le compari, insa si LG g2 este foarte bun, ramane la alegerea ta. Depinde pentru ce vrei sa il folosesti, cata grija esti dispus sa ai de el, banii. Poti chiar sa optezi pentru S5.
LG-ul este destul de bun, am avut un Lg optimus l9 si mi-a cazut de mii de ori pe jos, in apa, in noroi si merge ca nou si acum daca l-as mai tine.
Bafta. :*

| skirlex a răspuns:

In primul rand salutare, eu am G2 si imi pot da cu parerea fiindca l-am testat, este foarte bine optimizat se misca excelent la jocuri are o grafica excelenta, bateria este foarte buna in sensul ca tine destul la ce il supun eu, nu are pic de lag, se misca extraordinar si pot spune ca e cea mai placuta experienta android pe care o poti avea... e foarte placut la atingere usor, subtire sa numai vorbesc de poze le face excelente big grin, filmeaza fullHD ceea ce e mai mult decat suficient cu 60 fps si cred ca poate ajunge si la 120 fps daca o sa ti-l ei nu o sa te plictisesti are o groaza de efecte, teme, plus ca a primit update si la knockcode, pe care nu il prea folosesc, vruiam sa schimb cu un 5s fiindca mi se pare mai de fita, ca sa zic asa, daca mai ai vreo intrebare, poti sa ma intrebi s4 nu este nici pe jumate are un prieten si i se bloacheaza mereu, LG este mult mai bine optimizat, nu te lua dupa altii care critica aiurea, cei de la LG fac cel mai bun display la ora actuala, display-ul la s4 este albastrui sa numai zic, ca diferenta dintre display si margine telefonului este mare fata de g2 care este telefonul cu cel mai mare procentaj de display, eu am acest telefon si, zici ca ti in mana un display, si al meu are 16 gb si nu am cu ce sa ii ocup mai am 8 gb liberi si am o groaza de jocuri, posibilitatea sa stochezi online te poti uita si la comparatiionline in toate testele g2-ul bate s4 si sa numai zic de testele in benchmark care este cu mult peste s4, astept o parere, si salutare big grin

| spaimaspaima explică (pentru skirlex):

Multumesc foarte mult skrilex m-ai lamurit sincer! Este vreun risc daca comand de la eMAG? U pe ce culoare ai? Uita-te aici ce bine filmeaza pe langa iphone 5 :D https://www.youtube.com/watch?v=Yfda3gpmRbA

| skirlex a răspuns (pentru spaimaspaima):

Ma bucur ca ti-am fost de folos, nu cred ca este niciun risc, eu l-am luat la abonament cosmote fiindca l-am cumparat mai demult si era foarte scump, dar acum il gasesti in cutie nou nout pe OLX la 1300 lei, pe cand la e-mag e in jur de 1600 lei, si ce sa iti mai zic al meu e negru fiindca alb mi se pare de "fetite" big grin na acum tu poti avea alta parere fiindca gusturile nu se discuta big grin aaa si te sfatuiesc daca vrei sa comazi dupa OLX sau Okazii sa te intalnesti cu cel care il vinde pentru a-l testa sa nu il iei prin curier, cand vrei sa il cumperi?

| spaimaspaima explică (pentru skirlex):

Pai alea de pe OLX sunt noi? prin curier as vrea :d

| skirlex a răspuns (pentru spaimaspaima):

Pai acum cauta pe OLX si sigur vei gasi si vezi sa aiba garantia de livrare adica sa il poti verifica inainte sa dai banii, daca nu gasesti ce iti place te sfatuiesc sa iei de pe e-mag, a si din ce localitate esti?

| spaimaspaima explică (pentru skirlex):

Timisoara

| spaimaspaima explică (pentru skirlex):

Auzi cu bateria cum fac cand nu o sa mai fie asa buna dupa 2 ani cam se schimbă eu asa stiu? Trebuie sa merg la firma LG sau la eMAG?

| skirlex a răspuns:

Pai bateria si capacul nu se pot da jos, dar oricum daca ai girja de el nu o sa se farame sunt forte bune telefoanele si nu cred ca o sa il ti tu 2 ani adica te plictisesti de el, eu il am de 3 luni si m-am plictisit de el vreau sa iau altul, acum vezi de unde il iei, daca stai la oras te poti duce si la o consignatie sa te orintezi la preturi

| BlackNinja a răspuns:

In opinia mea S4 e mai bun din toate punctele de vedere.

| MariusSB a răspuns:

Salut!

Ai aici o comparatie: http://www.mobzine.ro/......pentru-s4/

Sincer mie imi place mai mult design--ul lui S4, meniul lui...acum..fiecare are alte preferinte si asteptari de la un device!

Multa bafta in alegerea device-ului.

| spaimaspaima explică:

Eu as vrea mai mult pentru să filmez cu telefonul deci care ziceti ca e mai bun?

| rotaru98 a răspuns (pentru spaimaspaima):

LG G2 este o alegere mai buna daca vrei sa filmezi

| rotaru98 a răspuns:

Toata familia mea a avut galaxy s4, si toate sau stricat -camera este foarte rau...mai bine alege LG G2... Cela mai bine alege HTC one-este foarte bun si sunteul este uimitor