| Ignat_Lorenzo_1990 a întrebat:

Se poate face cost suplimentar pe messinger? Adica a venit un tip la mine si m-a intrebat daca ii pot da telefonul sa dea un mesaj pe mess si eu baiat bun i l-am dat si prietenii mei mi-au spus ca mi-au facut cost suplimentar de 500 lei dar habar nu am. Se poate?

Răspuns Câştigător
| 99Andreea99 a răspuns:

Pe mess. nu ai cum aplicatie funcționează doar prin rețea de internet au putut sa descarce o aplicatie cu bani dar nu cred ca 500 lei. e o aplicatie si daca au sunat pe cineva sau a trimis sms-uri in strainatate de pe numărul tau mobil sau in tara dar iarăși nu cred ca 500 lei e posibil. Asta ar insemna 80 de euro cu aproximație nu ai cum face atat cost suplimentar in cateva momente.
Stai linistit doar rad de tine.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pe messenger n-avea la ce intra pentru ca pe telefon este contul tau si n-are ce face cu el. Eu cred ca a trimis un SMS undeva si chiar cred ca ti-a facut cost suplimentar! Verifica! Nu stiu in ce retea esti!

Bula
| Bula a răspuns:

Vei primi factura.
Daca ai cost suplimentar, atunci cere factura detailata pentru a afla ce a cauzat suplimentul de cost.
Pana atunci poti vedea starea contului tau apeland la centrul de informatii a retelei (la abonament Orange trebuie sa suni la numarul 415, iar pentru cartela pre-pay se suna la numarul 333).
Numerele de la alte retele le gasesti pe site-ul lor sau poti intreba la caseriile lor.