| afrodita3333 a întrebat:

Setarile pentru net de pe telefon trebuie sa fie pornite ca sa mearga netul de pe cartela(frog)? Am auzit ca trebuie sa fie inchise ca altfel iti mananca creditul.Cum merge daca sunt inchise?
(Scuze dar nu ma pricep, sunt paralela cu cartelele)

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Normal ca trebuie sa fie "deschise".
Se activeaza "pachetul de date". Altfel nu ai conexiune la internet. Dupa ce nu mai stai pe net, dezactivezi "pachetul de date" ca sa nu cumva sa ai aplicatii care se conecteaza la net fara sa stii si sa-ti consume din credit.

| FIORI a răspuns:

Daca le ai oprite nu o sa mearga netul, trebuie sa fie activ APN-ul de frog mobile data.