| Daiathehentailolineko a întrebat:

sim card registration failed. ce se face in cazul in care apare asta la telefon? o vecina are un Nokia 3110 si ii apare mesajul. what to do

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, SIM-ul respectiv este DEFECT sau dezactivat ( cartelă expirată )!

Eventual, poate încerca să facă o căutare "manuală" ( din Meniu ) a reţelei...
Dacă NU reuşeşte să rezolve problema, atunci să meargă cu SIM-ul ( + telefonul ) la o reprezentanţă a operatorului de telefonie mobilă ( pentru schimbarea SIM-ului )!

Toate cele bune!