| Roxata a întrebat:

Sistem de operare la smartphone: windows 8 sau android? de ce?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Android. Pentru Windows sunt mai putine programe.

| iintunericul a răspuns:

Android-ul. Deoarece Windows-ul nu este asa de bine dezvoltat din punct de vedere a versiunilor, andorid-ul a ajuns pana la versiunea V4.4, windows-ul nu area atatea versiuni care ca area 2 sau 3
Sper ca te-am ajutat

| iintunericul a răspuns (pentru iintunericul):

Versiuni daca are 2-3* (scuzati-ma de greseala)

| Daniel1619 a răspuns:

Android, sti de ce? Pentru ca Windows 8 este performat doar pe Pc iar Android pe telefon deci cu sinceritate zic Android pentru ca se merita = multe aplicatii, multe jocuri etc etc happy