| Gabriel_Cristian_1958 a întrebat:

Smartfone-ul meu marca Orange hiro, are perioade cand nu-l mai pot controla adica se deschide meniul, schimba tonul de apel si altele fara ai da eu vreo comanda si asta de cate ori ma duc intr-o anumita casa. Dupa aceea cam 2 zile nu ma pot intelege cu telefonul. Acest fenomen sa repetat de 3 ori pana acuma.

1 răspuns:
| feysofit a răspuns:

Recomand o resoftare la service cu un soft de baza Alcatel, acest telefon este de fapt de origine:
http://www.gsmarena.com/alcatel_idol_mini-5669.php

Sau, cel putin in prima faza, dupa un back-up general, o reinitializare totala a telefonului.

O zi buna!