| ANONIMrecords a întrebat:

Sony xperia arc s:
Daca ii fac root exista sansa de a se decoda?
Daca nu, ce metode de decodare a telefonului stiti?
FUNDA

Răspuns Câştigător
| AliLina2 a răspuns:

Salut,in niciun caz nu va merge daca il root-ezi,poti incerca cu programe pentru pc precum Universal Advance Unlocker sau Universal Simlock Remover dar si la descarcarea acestor programe parca platesti ceva. daca vrei sa incerci iti trebuie cablu de date,il conectezi la pc, intri in una din aceste aplicatii, alegi modelul telefonului, pe ce retea e si imei-ul, apoi dai la calculate sau ce mai e pe acolo..in caz ca il descarci..cauta pe youtube aceste aplicatii si vei vesea cum se folosesc.

3 răspunsuri:
| FanLenovo a răspuns:

Pentru decodare ar trebui sa iei legatura cu un specialist, nu cere "ajutorul" celor de pe internet, multi dintre ei nu sunt de incredere, ai grija ce faci, nu ii face root daca nu vrei sa pierzi garantia/telefonul.

In Romania pentru root se pierde garantia, chiar daca UE spune ca nu se pierde garantia.

| Sîrbu_Mihai_1985 a răspuns:

Nu exista.Trebuie sa te duci la niste specialisti de decodare

| EddyŘwąąř a răspuns:

Root-ul nu are nici cea mai mica problema cu decodarea.
Root-ul este pentru primirea facilitatilor de super-utilizator, instalarea de rom-uri, stergerea aplicatiilor preinstalate, s.a.m.d.
Root-ul aduce odata cu el pierderea garantiei.
Sper ca te-am ajutat.