| BBiiiaa a întrebat:

Sper sa am macar un raspuns care sa ma ajute la intrebarea asta. Deci am un LG L70 si un card de 4GB. Am tot incercat sa descarc niste applicatii dar imi aparea ca spatiul este insuficient. Si am inceput sa sterg di aplicatiile actuale, cate una, doua, cred ca am sters vreo 5 si tot asa imi apare. Aplicatia pe care incerc sa o descarc are in jur de 20mb, mult mai putin decat spatiul ramas liber din telefoon. Deci? Ce pot sa fac? Aaa si o prietena de a mea are aceeasi problema, deci macar nu sunt singura...

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Telefonul are 2 memorii memoria interna pe care e instalat telefonul si cardul pe care il ai bagat in el.
telefonul instaleaza aplicatiile pe memoria interna. cauta pe net app2sd sau ceva de genu (nu mai stiu exact). aplicatia iti muta datele jocurilor si aplicatiilor pe memoria externa. in felul asta mai poti face spatiu pe cea interna.
din pacate asta e o problema principala pentru android.
daca ai muzica sau filme pe memoria interna muta din ele pe cardul sd.

| BBiiiaa explică (pentru Danzell):

Am inteles. Si asta nu afecteaza telefonul cu ceva, nu? Mai gasisem ceva de genu prin care telefonul isi pierdea garantia.

| Danzell a răspuns (pentru BBiiiaa):

Nu nu are legatura. garantia se pierde doar atunci cand desfaci telefonul. adica atunci cand iei surubelnita in mana si il dezasamblezi de tot.
faptul ca instalezi un joc sau o aplicatie si ii muti datele nu afecteaza garantia.

| BBiiiaa explică (pentru Danzell):

Ok, mersi