| Lolololalali a întrebat:

Sunt in reteaua Vodafone si as dori sa stiu cum functioneaza roaming-ul. Minutele pe care le am in abonament sunt "nationale si internationale", asta inseamna ca, daca am roaming-ul activat cat voi fi plecata din tara, voi consuma din aceste minute sau tot ce vorbesc se taxeaza extra? La fel si cu internetul pe mobil, daca il folosesc in alta tara se consuma din MB din abonament?

1 răspuns:
| xFluing a răspuns:

Tot ce vorbesti *international* va folosi din minutele *internationale*