| ceapaev a întrebat:

Tf. smart de la Vodafone

Am un smart model VF685 de la Vodafone.Versiune firmware 4.4.2-110HUG! Cum aflu versiune softului ANDROID?
Nu functioneaza AUTOROTATE (care dupa ultima actualizare soft a mers.Ce sa fac?

1 răspuns:
regis
| regis a răspuns:

Pai Android este tocmai firmware-ul tau, deci versiunea de Android este 4.4.2.
PEntru autorotate deschide bara de sus (atingi ecranul in partea de sus si glisezi in jos). Ti se deschide un meniu de setari rapide si activezi pictograma "rotire automata", avand simbolul asemanator cu acesta:
http://ai-i2.infcdn.net/icons_siandroid/jpg/200/1897/1897975.jpg