| XyYx a întrebat:

TPU va rog sa ma ajutati. Am un telefon Allview P6 life si de 5 ore ma tot chinuiesc sa rezolv problema.
De cateva zile imi tot zice ca spatiul de stocare este insuficient si merge din ce in ce mai greu. Am mai sters din aplicatii, am sters memoria cache si degeaba asta desi am card de memorie iar aplicatiile descarcate sunt pe card. Nu am reusit sa il fac sa se miste mai repede chiar daca am sters multe asa ca azi m-am gandit sa ii dau o revenire la setarile din fabrica. Zis si facut. Am scos cardul, am formatat, l-am pornit, am introdus cardul si am intrat pe google sa imi descarc whatsapp, facebook etc. S-a instalat facebook-ul si apoi a inceput sa imi dea aceasta eroare: "Aplicatia nu poate fi instalata pe stocarea USB sau pe cardul SD. Incercati din nou (cod eroare -18)"

Am repornit telefonul si surpriza. Nici macar singura aplicatie si anume facebook-ul nu mai mergea, si imi spunea ca nu este instalata. Am luat-o de la capat, aceleasi erori. De la 8 tot incerc sa ii dau de cap si nu inteleg. In momentul asta telefonul meu are doar aplicatiile care au fost instalate din fabrica si nu ma lasa sa instalez desi am destul spatiu.

Ce pot face?

1 răspuns:
| Adda25 a răspuns:

Imi pare rau, dar nu poti sa faci nimic, telefonul tau e mort.