| misker a întrebat:

Uneori se intampla sa primesc mesaje repetate la telefon, adica primesc acelasi mesaj de foarte multe ori.Am resetat telefonul, dar problema tot a continuat sa persiste dupa ceva timp.Cum ar trebui sa procedez?

2 răspunsuri:
| ItsJustAName a răspuns:

Mie mi s-a întâmplat ceva asemănător. Să primesc același mesaj de 3-4 ori. Am procedat și eu la fel ca și tine, resetându-mi telefonul și instalând niște aplicații. Până la urmă am ajuns și la operatorul telefonic la care am numărul (Orange) și mi s-a spus că această problemă apare din cauza rețelei. Mi-au motivat că lucrează la rezolvarea acestei probleme doar că nu mi-au dat și un deadline. În concluzie nu știu dacă poți face ceva. Poate doar să-ți relochezi numărul în altă rețea, asta dacă e convenabil și pentru tine!

Numai bine!

| opreamarius a răspuns:

Cel mai simplu mergi la firma de unde ai abonament/cartela si le spui. Poate fi o problema de la cartela.In orice caz te vor ajuta si posibil chiar si gratis daca nu necesita inlocuirea cartelei.O zi faina