| Katherineee a întrebat:

URGENT. Am un iphone 5 si nu se mai incarca. Am incercat prin cablu UBS si incarcator normal si nu merge. Aveam 1% si l-am inchis iar cand l-am bagat la incarcat imi aparea ca atunci cand nu mai ai deloc baterie, e inchis si nu merge sa-l aprinzi. tinea putin asta, dupa disparea si era totul negru, dupa aparea si tot asa..stie cineva ce pot sa-i fac? Va rog!

2 răspunsuri:
| Celcareajuta a răspuns:

1. vezi sa nu fie din vina cablului, incearca la alt aparat sau incearca alt cablu

2. cu o agrafa poti incerca sa cureti mufa din telefon (surprizantor aduna foarte multe scame in timp si poate sa nu mai faca contact)

3. s-a stricat mufa din telefon si trebuie schimbata la un service gsm contra unei sume in jurul a 25 de lei.

| Stefan_Bagdan_1985 a răspuns:

Trebuie dus la service si acolo sigur iti schimba mufa!