| RauL8229 a întrebat:

URGENT! Deci, am un HTC One M8 de vreo 5 luni, si pana acum nu am avut nici cea mai mica problema cu el.
Dar, intr-o zi, un prieten care zicea ca "se stie" in telefoane android, a zis, ca daca vreau sa il fac sa mearga perfect, sa ma pun si sa dau dezinstalare actualizari la aplicatiile care nu le folosesc, si apoi, sa dau dezactivare. Crezand ca el chiar se stie, am facut asa. Si, de cand am facut chestia aia, a inceput ca de pe Magazin Play sa nu mii se mai descarce unele aplicatii (nu toate).
Am cautat pe net ce sa fac ca sa isi revina, si tot ce am gasit era ca sa reactivez toate aplicatiile, si, sa dau dezinstalare actualitati la magazin play, si stergere cache si date, si dupa aia merge totul perfect.
De cand am facut si asta, intru pe Magazin Play, si se inchide.

Ce pot face? Va rog ajuta-ti-ma!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" cu una dintre metodele explicate la linkul :
https://www.androidland.ro/cum-se-reseteaza-htc-one-m8/

http://www.hard-reset.com/htc-one-m8-hard-reset.html

http://www.htc.com/us/support/htc-one-m8/howto/465049.html

http://androidflagship.com/8687-hard-reset-htc-one-m8

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Dacă NU reuşeşti să rezolvi problema, atunci trebuie să mergi cu telefonul la un Service.

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| TheCosmin02 a răspuns:

E ok sa opresti aplicatiile care nu iti trebuie, asa am facut si eu la s4-ul meu. Dar sa nu dezactivezi chestiile care au iconita aia cu android. Tie nu iti mai mergea sa descarci ca ai dezactivat servici google play sau ceva gen.

dar tu ai fost ''prost'' ca te-ai loat dupa aia dupa net si i-ai dat stergere date. Stergere date e ca si cum iai sterge datele aplicatiei, nu stiu daca ma intelegi happy.

daca ii dai revenire la setarile din fabrica s-ar putea sa fie ca inainte totu ok. Inainte sa faci unele lucruri mai bine intrebi si pe urma alegi tu ce sa faci happy

| MobitelServiceGSM a răspuns:

Fa-ti un backup la contacte si poze.
Inchide telefonul, tine apasat pe volum up apoi pe power pana intri in recovery. Dai apoi erase cash si reset.
Daca nu merge contacteaza un service gsm. Mai jos ai niste link-uri:

http://www.servicegsm.info

| TheM4A1 a răspuns:

Dai backup la telefon!
Du-te la: Meniu-Setari(setings)-Backup si resetare-Resetare configurarii din fabrica
Bafta sper ca te-am ajutat