| Mondo a întrebat:

URGENT VA ROG AJUTOR! Am si eu un Iphone 5 Soft 6.1.4 si Modem Firmware 3.04.25.Telefonul este decodat cu GiveiSim si as-i dori sa-i dau o resoftare pe motivul ca nu pot adauga apel in asteptare. Intru in >>Settings--Phones--(Aici ar fi trebuit sa gasesc sa dau pe ON apel in asteptare, doar ca la mine nu apare. Apare doar My Number, Replay with Message, Dial Assist, SIM PIN, SIM Applications si Telekom.de Service. Are cineva idee daca este posibil sa dau resoftare fara sa se blocheze GiveiSim-u? Sau are cineva idee cum pot activa apelul in asteptare ( Adica in timp ce vb la telefon si ma suna cineva sa nu ii apara ca am telu inchis ci sa imi sune chiar daca eu vb deja) Cel mai bun raspuns are Funda!

1 răspuns:
| MobitelServiceGSM a răspuns:

S-ar putea sa fie din cauza gevey-ului.
iPhone deblocat cu gevey, pot avea mici probleme cu unele setari.
Update-ul s-ar putea sa nu rezolve problema, dar de sfatuiesc sa introduci cartela ta in alt telefon, chiar daca este nano sim si sa activezi apelul in asteptare.
Daca nu te descurci, poti apela la un service gsm, pentru asistenta gratuita.

http://www.servicegsm.info/service-reparatii-iphone/