| XmimiX a întrebat:

Va rog ajutor...deci am incercat sa bag o cartela de Orange intr-un telefon decodat in cosmote si am blocat telefonul dupa ce l-am deeschis prima data mi-a cerut codu puk si am avut doar o singura incercaresadintrebarea este cum fac sa imi refac telefonul?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Codurile PIN şi PUK sunt de la cartela SIM, nu de la telefon!

N-am înţeles până la urmă ce ai făcut/păţit sad
Totuşi, bănuiesc că ai BLOCAT ( definitiv ) cartela SIM de la Orange...

De asemenea, telefonul NU era "decodat in cosmote" - probabil era CODAT pe Telekom...
Dacă ar fi fost decodat, atunci ar fi trebuit să accepte orice SIM, inclusiv o cartelă de la Orange happy

Toate cele bune.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Suni la relatii clienti si explici situatia, eu asa am rezolvat situatia...
O zi buna sa aihappy

| XmimiX explică:

Stii cumva numarul celor de la cosmote?